Bezpieczne podróżowanie – wskazówki

Podróżowanie staje się coraz wygodniejsze i coraz łatwiejsze – niskie ceny biletów, szybkie przemieszczanie się, rozwój infrastruktury drogowej sprawia, że żadnym problemem nie są już dla nas dalekie wyjazdy. Warto jednak podróżować bezpiecznie – zwróćmy uwagę na to, jakimi środkami transportu się poruszamy i czy spełniają one określone wymagania.

Podróże autostopem są dobrym wyjściem jedynie w parach, najlepiej różnych płci. Nie nocujmy w miejscach, które nie wyglądają zachęcająco, trzymajmy się miejsc na nocleg, które nie budzą naszych wątpliwości, a dodatkowo koniecznie powinniśmy zatroszczyć się o swój dobytek. Najlepszym wyjściem jest ukrycie swoich pieniędzy w kilku miejscach bagażu, by na przykład stracona torebka nie była jednym miejscem z naszą gotówką.

Poza tym warto pamiętać o dokumentach – najbezpieczniejsze będą saszetki, w których możemy nosić wszystkie niezbędne przedmioty. Zawsze miejmy ją na oku i najlepiej ukryjmy pod warstwami ubrania – miejmy się na baczności podczas całego wyjazdu.

Reklamy