Czym jest aparthotel i co odróżnia go od innych hoteli?

O hotelach słyszał pewnie każdy, ale aparthotel to stosunkowo nowy termin, który powstał z połączenia dwóch angielskich słów „apartment” oraz „hotel”. Oznacza kompleks apartamentów, czyli mieszkań, które wynajmowane są na takich samych zasadach, jak pokoje hotelowe. Co ważne, mieszkanie można wynająć na kilka dni, tygodni a nawet miesięcy, bez konieczności podpisywania umowy terminowej. Czym różnią się takie hotele od tych tradycyjnych? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Co odróżnia aparthotel od tradycyjnych hoteli?

Pewnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że aparthotele różnią się pod pewnymi względami od standardowych hoteli. Przede wszystkim oferują lepsze zakwaterowanie. W aparthotelach oprócz sypialni i łazienki znajdują się także: salon, kuchnia, dodatkowa sypialnia oraz balkon. Co więcej, obsługa stoi na bardzo wysokim poziomie. Z reguły w aparthotelach o wysokim standardzie pokoje sprzątane są codziennie, następuje także codzienna wymiana pościeli i ręczników. Ponadto gościom udostępniania jest hotelowa restauracja, kawiarnia, bar, siłownia, basen, SPA itp. Oczywiście wszystkie lokale znajdują się na terenie lub w pobliżu obiektu.

Kto korzysta z oferty aparthoteli?

Najczęstszymi gośćmi aparthoteli w Warszawie bądź znajdujących się w innych dużych miastach są osoby często przebywające w podróżach biznesowych, które zatrzymują się w danym mieście, by zrealizować konkretny projekt. Duże zainteresowanie takimi hotelami wykazują również rodziny z dziećmi i grupy znajomych, którzy wybierają się na kilkudniowe wakacje. Warto podkreślić, że zwykle wynajęcie aparthotelu okazuje się dużo tańszą i atrakcyjniejszą alternatywą dla tradycyjnego hotelu. Koszty wynajęcia apartamentu rozkładają się na kilka osób, więc wychodzi taniej, a warunki do wypoczynku są o wiele lepsze.

Reklamy