Najdroższe hotele na świecie

Niestety nie każdego stać na luksus i wypoczywanie w doskonale wyposażonych kwaterach, gdzie na każde skinienie dłonią pojawia się obsługa hotelowa i spełnia najdziwniejsze zachcianki. Takie udogodnienia zarezerwowane są dla bardzo bogatych ludzi, których zresztą na świecie nie brakuje. Wracając do tematu. Zastanawialiście się może kiedyś ile kosztuje doba w najdroższym hotelu świata? Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać tego posta! Poniżej zamieszczam krótki ranking najdroższych hoteli świata.

Najdroższe hotele na świecie:

Miejsce 5.

Suite, The Setai , Miami, koszt doby hotelowej: 20,1 tys. euro

To hotel położony przy samej plaży. W kilka minut można z niego dotrzeć od promenady Ocean Drive. Zaprojektowany zgodnie z zasadami buddyjskiej szkoły zen. Posiada sześć gwiazdek. Na dachu jego 40-metrowej, szklanej wieży znajduje się ponad 900-metrowy apartament, który posiada 4 sypialnie, 2 salony, 2 wanny jacuzzi, pokój muzyczny z fortepianem oraz basen, z którego rozciąga się niesamowity widok na South Beach. Stałą obsługę apartamentu zapewnia kamerdyner.

 

Miejsce 4.

Royal Suite, The Dorchester, Londyn, koszt doby hotelowej: 22,4 tys. euro

Lokal znajduje się niedaleko Hyde Parku. Wygląd jego wnętrza owiany jest tajemnicą i znany tylko tym osobom, które mogły sobie pozwolić na to, by się w nim zatrzymać. W sieci nie znajdziemy żadnych jego zdjęć. Posiada 250 pokoi i apartamentów. Chętnie odwiedzany przez gwiazdy światowego formatu. Wypoczywali w nim m.in. Michael Jackson, Johnny Deep czy Elizabeth Taylor.

 

Miejsce 3.

Hugh Hefner Sky Villa, Palms Casino Resort, Las Vegas, koszt dobry hotelowej: 27,7 tys. euro

Apartament, który po części został zaprojektowany przez samego Hugh Hefnera. Znajduje się na 34. piętrze Fantasy Tower. Jego wielkość to 837 metrów. Aby do niego dotrzeć trzeba skorzystać z oszklonej windy, która dociera na sam szczyt wieżowca. Osoba, która się w nim zatrzymuje może skorzystać z usług osobistego kamerdynera, który pozostaje do jej dyspozycji przez całą dobę. Jeśli chodzi o samo wyposażenie apartamentu to posiada: sypialnię, jadalnię, salon, siłownię, basen, jacuzzi, obrotowe łoże oraz stół do pokera.

 

Miejsce 2.

Penthouse Suite, Martinez, Cannes, koszt dobry hotelowej: 34 tys. euro

Apartament urządzony w stylu art deco. Posiada 2 salony, 2 jadalnie, 4 sypialnie, 2 kuchnie oraz łaźnię parową i saunę. Co więcej, można z niego wyjść na 200-metrowy taras, z którego da się podziwiać zatokę w Cannes. Lokum jest doskonale wyposażone i gustownie urządzone. Osoby, które się w nim zatrzymują mogą skorzystać z wszelkich możliwych wygód.

 

Miejsce 1.

Royal Penthouse Suite, President Wilson, Genewa, koszt doby hotelowej: 42 tys. euro

Doskonale wyposażony i najlepiej strzeżony apartament na świecie. Ulubione miejsce pobytu polityków, biznesmenów i gwiazd filmowych. W całym pomieszczeniu zamontowano kilkanaście kamer, a w pobliżu łóżka przycisk alarmowy, który trzeba wcisnąć na wypadek zagrożenia. Co więcej, wyposażono go również w kuloodporne okna i drzwi. Apartament ulokowano na poddaszu hotelu. Posiada 1600 metrów wielkości, 4 sypialnie, 5 łazienek, bibliotekę, jadalnię oraz salon, w którym znajduje się 85-letni stół do bilarda i fortepian marki Steinway. Do apartamentu można się dostać korzystając ze specjalnej windy. Warto dodać, że jest świetnie wyposażony a z jego okien rozciąga się widok na Jezioro Genewskie i góry Mont Black.

Reklamy