Gdzie zatrzymać się podczas pobytu w Warszawie?

Warszawa to miasto, do którego warto się wybrać nie tylko w celach służbowych, ale i na wakacyjny urlop czy długi weekend. Oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji i obfituje w wiele wspaniałych zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Decydując się na pobyt w nim warto przemyśleć kwestię noclegu. Do dyspozycji mamy kilka opcji, a każda z nich posiada plusy i minusy, które omówię poniżej.

Opcja pierwsza: znajomi i rodzina

świetne aparatamenty warszawa wynajem w atrakcyjnej cenie

Jeśli w Warszawie mieszka ktoś z Twojej rodziny lub znajomych to nie krępuj się spytać o możliwość przenocowania. To bez wątpienia najtańszy sposób, który dodatkowo pozwoli Ci odnowić bądź umocnić relacje. Poza tym unikniesz konieczności dopełniania przeróżnych formalności, w tym rezerwacji pokoju, wpłacania zaliczki, ustalania terminów itp. Pamiętaj tylko, by zadzwonić stosownie wcześniej i uprzedzić o swojej wizycie. Warto również w przybliżeniu określić porę, o którym planujemy się zjawić. Bez wątpienia takie rozwiązanie ma mnóstwo plusów, jednak nie jest pozbawione wad. Musisz przygotować się na to, że rodzina może dopytywać o różne szczegóły z Twojego życia prywatnego bądź będzie chciała towarzyszyć Ci w trakcie zwiedzania. Poza tym w ramach podzięki za okazaną pomoc możesz zostać poproszony o wykonanie domowych prac, co przy napiętym kalendarzu dnia może być nieco utrudnione bądź dość frustrujące, jeśli planowałeś przez cały urlop leniuchować i korzystać z przeróżnych atrakcji.

Opcja druga: couchsurfing

Ten rodzaj noclegu cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić. Aby móc skorzystać z tej opcji wystarczy zarejestrować się w specjalnym serwisie internetowym i wybrać z bazy osobę, która oferuje możliwość przenocowania u niej w domu całkowicie za darmo. W zamian osobie, która użyczyła nam miejsca do spania, należy zapewnić możliwość skorzystania z noclegu u nas w domu. A więc za przysługę trzeba się odwdzięczyć przysługą. Rozwiązanie jest idealne, gdy podróżujemy samotnie lub we dwójkę. Natomiast przy większej liczbie osób (rodzice z dziećmi) to nie jest najlepszy pomysł.

Opcja trzecia: prywatne pokoje i apartamenty w Warszawie

Idealna opcja dla tych, którzy cenią wygodę. Wynajmując prywatny pokój lub apartament zapewniamy sobie dostęp do osobnej łazienki i kuchni. Poza tym w lokalu jest dużo więcej miejsca, więc w razie potrzeby można wstawić łóżko dla dziecka lub dodatkową szafkę. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na wprowadzenie zmian, powinniśmy uzgodnić z właścicielem, czy możemy sobie na to pozwolić. Dużym plusem jest również to, że nie musimy tolerować innych współlokatorów, którzy nie zawsze zachowują się w odpowiedni sposób. Ten sposób nocowania posiada mnóstwo zalet, niemniej jednak wiąże się z dość dużymi wydatkami, które zwiększą koszty wyjazdu.

Opcja czwarta: hotele, hostele i pensjonaty

To najpopularniejsza opcja, która trafi w gusta większości osób. Ogromnym plusem jest to, że możemy wybierać spośród mnóstwa różnych lokali i zdecydować się na ten, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Co więcej, ceny pokoi nie są wygórowane (oczywiście zależy to od oferowanych standardów), więc z pewnością każdego będzie stać na wynajęcie pokoju. Pamiętajmy tylko o tym, żeby przed wyborem lokalu sprawdzić opinie o obiekcie i oceny, które zostały mu wystawione przez osoby, które nocowały tam wcześniej. Oczywiście nocowanie w hotelach i hostelach niesie ze sobą kilka niedogodności. Może się okazać, że są zatłoczone, położone zbyt daleko od centrum miasta, nie posiadają parkingu, na którym można pozostawić samochód itp., jednak są to niewielkie mankamenty, które nie powinny znacząco wpłynąć na jakość urlopu. Poza tym zdarzają się one dość rzadko. Ten sposób nocowania będzie odpowiedni zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i rodzin z dziećmi.

pensjonaty oferujące noclegi warszawa centrum

Reklamy