Co warto zwiedzić w Warszawie?

Warszawa to wspaniałe miasto, w którym znajduje się mnóstwo godnych uwagi miejsc oraz zabytków. Warto je odwiedzić podczas wakacyjnego pobytu lub w trakcie służbowego wyjazdu. Zastanawiasz się, gdzie należy się udać? Poniżej znajdziesz przydatną ściągawkę.

Miejsca/obiekty, które warto zobaczyć w Warszawie:

  1. Praga – w XVIII w. funkcjonowała jako osobne miasto, natomiast teraz jest jedną z najbardziej znanych dzielnic stolicy Polski. To cudowne miejsce pełne klimatycznych knajpek i kawiarni. Praga jest ulubionym miejscem spotkań bohemy i artystów.
  2. Neon Muzeum w SOHO Factory – muzeum powstało w 2011 r. i jest ogromnie popularne nie tylko wśród turystów. Wyeksponowane zostały w nim różnego rodzaju reklamy świetlne, które powstały tuż po II wojnie światowej.
  3. Pałac Kultury i Nauki – budynek posiadający 42 piętra i ponad 230 m wysokości. Był to prezent od Związku Radzieckiego dla Warszawy. Budowla robi ogromne wrażenie, a na jej 30. piętrze znajduje się galeria, z której można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy.
  4. Łazienki królewskie – to przepiękny kompleks pałacowo-parkowy. Został wzniesiony za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Reprezentuje styl klasycystyczny. Punktem przyciągającym największą uwagę jest Pałac na Wyspie, którego wnętrze zostało całkowicie odnowione. Niemniej jednak, całość robi ogromne wrażenie.
  5. Prawosławna cerkiew Marii Magdaleny – świątynia znajduje się przy Alei Solidarności. Posiada pięć kopuł, które wznoszą się wysoko ponad miastem. Jej wnętrze budzi zachwyt, ponieważ wszędzie pojawiają się cudowne ikony oraz złote zdobienia. Wystrój jest niezwykle bogaty i stanowi prawdziwą ucztę dla oczu.
  6. Nowy Świat – to miejsce tętniące życiem, gdzie można poczuć prawdziwy klimat tego miasta. Pełno tam świetnych lokali, gdzie można smacznie zjeść i napić się aromatycznej kawy oraz klubów ze świetną muzyką. Idealnie miejsce na chwilę rozrywki.
  7. Muzeum Powstania Warszawskiego – funkcjonuje od 2004 r. W skład muzealnej kolekcji wchodzi mnóstwo pamiątek z okresu Powstania Warszawskiego. Korzysta się w nim z nowoczesnych technik audiowizualnych, dzięki którym przedstawiana historia staje dużo ciekawsza. Odwiedzając to miejsce można na moment „przenieść się w czasie”.
  8. Fabryka Trzciny – mieści się na warszawskiej Pradze. Miejsce, w którym organizuje się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, począwszy od koncertów po pokazy mody, wystawy czy projekcje filmów. Aktualnie jest to jedno z najpopularniejszych centrów kulturalnych.

apartamenty w warszawie

Reklamy